W dziesiejszych czasach wiele ludzi chce zakładać własne firmy, ponieważ myślą, że od razu zarobią bardzo duże pieniądze. Jednak nie zawsze jest tak różowo. A napewnie nie na początku działalności. Zazwyczaj pierwszy rok jest spisany na straty. Po pierwsze trzeba włożyć pieniądze, żeby założyć firmę i na jej wyposażenie. Nie ważne czy sprzedajemy ubrania, czy też proponujemy swoje usługi. W obu przypadkach musimy zatopić część pieniędzy w rzeczy, które są nam niezbędne do prowadzenia tej działalności. Ale czy to się w ogóle opłaca?

Oczywiście ciężko jest po pierwszym roku działaności określić, czy to się opłaca czy je. Jednak warto wcześniej (zanim założy się firmę) pomyśleć, czy ta usługa, którą chcemy oferować, będzie ludziuom potrzebna przez najbliższe trzy lata. Czy ta gałąź przemysłu się rozrośnie? Czy będzie zbyt na oferowane rzeczy? Jest to bardzo ważne. Oczywiście konkurencja jest równie ważne. Ale to że jest na plaży 3 budki z lodami, to nie znaczy, że nie ma sensu otwierać czwartej. Sens pewnie jakiś jest, ale trzeba pomyśleć, czym będzie się wyróżniała ta budka. Po pierwsze trzeba pomyśleć nad strategiczny miejsce. W przypadku wspomnianej już budku z lodami będzie to miejsce, gdzie bardzo często ludzie przechodzą. Ale ważna jest również reklama. W dzisiejszych czasach bez reklamy ciężko jest się wypromować. A to są kolejne koszty prowadzenia działalności. Oczywiście ta budka to tylko przykład, tak samo jest w przypadku każdego inne pomysłu.

Jednak rzeczą, która spędza sen z powiek osób, które posiadają własną firmę, jest podatek. W tym momencie miesięcznie trzeba oddać ponad tysiąć złotych państwu. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że to są ogromne pieniądze. Oczywiście dla kogoś, kto zarabia 23 tysiące miesięcznie, to jest nic. Ale bądźmy szczerzy nikt na początku działalności nie zarabia tak ogromnej sumy pieniędzy. Dlatego dla osób początkujących ta kwota jest wręcz zabójcza. Praktycznie wszystkie pieniędze idą na podatek, a reszta na zaopatrzenie się w towar. A gdzie własna pensja? Nie ma jej. Z tego też trzeba sobie zdać sprawę. Trzeba posiadać trochę pieniędzy jako zabezpieczenie na życie, ponieważ nigdy nie wiadomo, co się stanie na rynku.

Czy opłaca się zakładać firmę? Na to pytanie musi sobie każdy sam odpowiedzieć. Pomysłów jest tyle, ile ludzi na świecie. Tylko Ty znasz swoje możliwości i wiesz, czy uda Ci się przeżyć, jeśli co miesiąc będziesz płacił podan tysiąć złotych podatku. Dobrze jest mieć zabezpieczenie. Ogólnie w dzisiejszych czasach jest przekonanie, że własna firma pozwala zarabiać godziwe pieniądze. Owszem tak jest, jednak trzeba najpierw wypłynąć po powierzchnie, a dopiero potem można powiedzieć o zarabianiu.Firma Lębork

Kategorie: Biznesfirma