Zakres prac ziemnych jest ogromny. Są takie, które możemy wykonywać sami, ale są również takie, do których potrzebne są specjalistyczne maszyny i profesjonaliści, którzy znają się na tej profesji. Jednak wbrew pozorom jest wiele rzeczy, za które nie musimy płacić dużych pieniędzy, tylko możemy sami sobie zrobić.

Nie mówię tutaj o przekopaniu ogródka, bo to żadna poważna praca. Chodzi tutaj bardziej o czynności związane z budową. Na przykład miejsce pod fundamenty możemy sami sobie zrobić. Wystarczy nam szpadel i trochę energii. Roboty ziemne Siemirowice, oczywiście nie można zapomnieć o tym, że na początek powinno się dobrze wymierzyć miejsce, w których chcemy pracować. Możemy również wykopać długi wąski rowek na przykład na rury kanalizacyjne.

Obecnie wiele osób rezygnuje już z prawdziwych piwnic, jednak to nie znaczy, że nikt ich nie wykonuje. A je również możemy sami zrobić. Wykopanie ogromnego dołu trochę nam zajmie, ale jesteśmy w stanie zrobić to własnoręcznie. Oczywiście możemy do tego zatrudnić koparkę, jednak stawka za godzinę jest ogromna i czasami szkoda wydawać w ten sposób pieniądze. Nie chcę mówić, że pracownik nie zasługuje na takie pieniądze bo zasługuje. Tego typu szkolenia nie są tanie ani proste. Jednak dla przeciętnego Polaka, są to duże pieniądze.