Wynajem koparki lębork

Koparki nowej generacji są przyszłością branży budowniczej i przemysły wydobywczego. Mimo tradycyjnej budowli pozostają one tańsze w eksploatacji a także o multum wydajniejsze niż starsze modele . Mogą przemieszczać wręcz do 15 % więcej urobku w przeliczeniu na 1 litr zużytego paliwa (w przeciwieństwie do poniektórych kilkuletnich koparek) . Kluczem do tego osiągnięcia była optymalizacja układu napędowego a także zmniejszenie ciężaru roboczego maszyny.cropped-koparka-lębork-1.jpg

Modyfikacja systemu hydraulicznego zastosowana w następnych koparkach pozwoliła na zmniejszenie strat. Zmianie uległo sterowanie zaworów, połączenia przewodów tudzież oddzielnych części mających styczność z cieczą hydrauliczną. Zużycie paliwa spadło o 10 % i staje się to wynik wysoce zadowalający.

Nowoczesne koparki wyposażone są w niezwykle komfortowe, bezpieczne a także przestrzenne kabiny, jakie czynności ogromnie ułatwia roboty operatorowi. Gwarantują wyśmienitą widoczność w każdych warunkach. Panel sterujący umieszczony jest na specjalnej konsoli połączonej z fotelem. Niektóre maszyny w swoim stałym wyposażeniu zachowują także w system kamer.

Mimo, iż jak do tej pory jednostkę napędowa maszyn stanowi silnik wysokoprężny, eksperci twierdzą ,iż w przyszłości zastąpi go napęd hybrydowy. Zdania na temat korzyści wynikających z a tego faktu zostają tymczasem mocno podzielone.

Nowe silniki zyskały na mocy i momencie obrotowym, a skrzynie biegów zyskały dodatkowe, bardzo pożyteczne funkcje. Systemy bezpośredniego wtrysku paliwa o wysokim ciśnieniu w połączeniu z turbosprężaniem oraz technologia 24-zaworową dały wymierny efekt w trakcie użytkowania nowiutkich maszyn.

Wzmocnione ramy nośne w następnych koparkach dały możliwość zwiększenia siły obciążającej. Większa wydajność to też nowe mosty napędowe, zmodyfikowany układ hamulcowy poprzez zastosowanie tarcz, koła o równej średnicy i specjalny system służący do monitorowania oraz ustalania głębokości kopania. W skutek tego operator ma stałą kontrolę nad zadanym wykopem a także musi wykonać go bezbłędnie.kopark1